Iskolagaléria

A 2021 szeptemberében a Covid járvány miatt másfél év szünet után
ismét művésztárlatot nyithattunk meg az Iskolagalériában!
Csanády-Németh Mária művésztanár kiállítása
szeptember 21-én nyílt meg, és az őszi szünetig látható.

1994. szeptemberében indult az Iskolagaléria

Többnyire Fejér megyei művészek munkáiból szerveztük a kiállításokat, de megfordult nálunk budapesti, balassagyarmati, dombóvári, kétegyházi, gödöllői művész is.

Egy tanévben átlag hat művésztárlatra kerül sor. Január, február, március a diákjainké. Januárban a házi rajzverseny díjazott munkáiból rendezzük a kiállítást. Februárban az alsós, márciusban a felsős tanulók rajzórán, illetve rajzszakkörön készült munkái kerülnek a paravánokra.

Egy-egy kiállítás átlagban egy hónapig tart. A tárlatok ünnepélyes megnyitójára rendszeresen híradással van a Fejér Megyei Hírlap, alkalmanként a Fehérvár Televízió, illetve a Vörösmarty Rádió.

Az évek során sok művésszel kerültünk kapcsolatba, barátságba. Néhányuktól ajándékba kapott festmények dekorálják, díszítik iskolánk folyosóit.