Már 4.alkalommal adott otthont iskolánk a megyei Toldi-versenynek.

A verseny szervezője, Kissné Skultéty Viktória, 2018-ban álmodta meg a Fejér megye 6.évfolyamos tanulói számára rendezett játékos vetélkedőt, mely minden évben nagy népszerűségnek örvend a megyei diákság körében.
Az idén az előválogatón 17 iskola 49 csapata versenyzett, ebből 10-en jutottak be a döntőbe, amely május 4-én, szerdán a szabadbattyáni Batthyány Lajos Általános Iskolában Viki néni szervezésével valósulhatott meg.
A versenyzők 7 állomáson mérték össze tudásukat, ügyességüket, leleményességüket és kreativitásukat: többek között verset írtak Arany-módra, petrencés rudat tartottak, rejtvényt fejtettek, képeket raktak össze, QR-code alapján nyomoztak, kvízkérdéseket oldottak meg és még útvonalat is terveztek Toldi Miklósnak a mai kor tömegközlekedési eszközeivel. Tartalmas és izgalmas délutánt töltöttek el nálunk a Csórról, Fehérvárcsurgóról, Székesfehérvárról, Iszkaszentgyörgyről, Ráckeresztúrról és Sárszentmihályról érkező versenyzők. Iskolánk döntőbe jutott párosa, Boda Bence és Grósz Attila versenyen kívül ért el szép eredményt. Az iszkaszentgyörgyi Nagy Laura és Somogyi Lujza, Prösér Jázmin és Horváth Csenge párosok 1. és 3., míg a ráckeresztúri Tóth Márk és Fuszenecker Zalán 2. helyezettként állhattak fel a képzeletbeli dobogóra.
Mindenki talpraesetten helytállt, büszkék vagyunk rájuk!
Jövőre folytatjuk.