Toldi vetélkedő 2024

Ötödik alkalommal rendeztük meg a Fejér vármegye 6.évfolyamos diákjainak szóló Toldi- vetélkedőt.

A verseny szervezője, Kissné Skultéty Viktória, 2018-ban álmodta meg a Fejér megye 6.évfolyamos tanulói számára rendezett játékos vetélkedőt, mely minden évben nagy népszerűségnek örvend a megyei diákság körében.
2024 áprilisában közel 70 páros mérte össze tudását az első fordulóban a Redmenta felületén.
Az előfordulóban többek között keresztrejtvényt, szómagyarázatokat, igaz-hamis feladatokat, párosítós feladványt és képfelismerést is megoldottak a tanulók.
Április 29-én a döntőbe jutott 13 páros 7 állomáson mérkőzött meg a bajnoki címért. Mind a 13 pár nagyon magas lexikális tudással felvértezve vágott neki a versenynek, ahol az ész, az erő, a leleményesség és az erő játékos délutánja várt rájuk.
Eredmények:
I. Nagy Dorottya és Rutkai Nóra 71,5 pont
Endresz György Általános Iskola, Felcsút
I. Benke Zsófia és Kalmár Fruzsina 71,5 pont
Székesfehérvári Zentai Úti Általános Iskola
II. Maron Levente és Mókos Anita 69 pont
Székesfehérvári István Király Általános Iskola
III. Lepsényi Norbert és Csete Viktória  67 pont
Nádasdladányi Nádasdy Ferenc Általános Iskola
III. Csanádi Márton Gergő és Papp Kornél Oszkár  67 pont
Batthyány Lajos Általános Iskola (versenyen kívül)
Szeretném megköszönni a versenyzőknek, hogy elfogadták a meghívást, a kollégáknak pedig a felkészítést.
Találkozzunk 2025-ben is!